سایت حقوقی راه مقصود

100 هزار میلیارد معوقه بانکی بدون ضمانت در کشور وجود دارد

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بیش از 100 هزار میلیارد تومان معوقه بانکی بدون ضمانت و وثایق لازم در کشور وجود دارد، گفت: قوه قضاییه آماده برخورد با مقصران است. به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، «ناصر سراج» روز گذشته در آیین معارفه بازرس کل جدید استان اصفهان با بیان این مطلب افزود: بانک مرکزی نیز کمیته‌هایی را برای رسیدگی به معوقات بانکی تشکیل داده است و باید تمام این معوقات را پس بگیریم.

وی اظهار کرد: طبق قانون، سازمان بازرسی بر تمام دستگاه‎ها، سازمان‌ها و مراکز دولتی و همچنین مراکز غیردولتی که به نحوی دولت بر آنها نظارت دارد و یا کمک دریافت می کنند، می‌تواند نظارت داشته باشد.سراج همچنین با بیان اینکه برخی در حدود اختیارات سازمان بازرسی تشکیک ایجاد می‌کنند، اضافه کرد: بانک‌ها و مؤسسات مالی خصوصی تحت نظارت شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی هستند لذا تا حدودی که دولت و بانک مرکزی بر آنها نظارت می کند، سازمان بازرسی نیز می تواند ورود داشته باشد. رییس سازمان بازرسی کشور تصریح کرد: دانشگاه آزاد نیز تحت نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم و شورای گسترش باید فعالیت کند و بر همین اساس تا حدی که دولت بر عملکرد این دانشگاه نظارت دارد، سازمان بازرسی نیز با قدرت ورود می کند. وی با اشاره به رسیدگی به شکایات و گزارش های مردمی در سازمان بازرسی، این گزارش‎ها را تا حد زیادی مقرون به واقع خواند و اظهار کرد: پارسال بیش از 60 هزار گزارش مردمی داشتیم که نتیجه بررسی این گزارش‌ها در اصلاح امور کشور بسیار مؤثر بود.

باید فکری به حال زمین‌خواری‏ها کرد
سراج با اشاره به سخنان رییس کل دادگستری استان اصفهان مبنی بر خلع ید از 4هزار و 850 هکتار از اراضی تصرف شده در این استان، تأکید کرد: باید فکری برای این مسئله کرد تا از زمین خواری‌ها جلوگیری شود.وی در ادامه این سوال را طرح کرد که سازمان منابع طبیعی چه کار می‌کند و آیا اگر ملک شخصی خودشان هم بود اجازه می دادند تا این طور تصرف شود. رییس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: دستگاه قضایی وظیفه دارد با مدیرانی که به وظایف خود عمل نمی کنند برخورد کند و این کار را خواهد کرد.

عزم قوای سه ‏گانه برای برخورد با مفاسد اقتصادی
رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره واردات بی رویه فولاد به کشور نیز تذکر داد و از مسئولان خواست تا از صنعت فولاد کشور حمایت کنند. وی با بیان اینکه قوای سه گانه عزم خود را برای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی جزم کرده اند، گفت: حضور قوه قضاییه در سطح عالی یعنی معاون اول، دادستان کل و رییس سازمان بازرسی در جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و حضور معاون اول رییس جمهوری و نایب رییس مجلس در این جلسات نشانه این عزم راسخ است.

سفر رییس سازمان بازرسی دانمارک به ایران
سراج همچنین از سفر رییس سازمان بازرسی دانمارک در هفته آینده به کشورمان خبر داد و گفت: در جریان سفر به این کشور تفاهمنامه ای امضا شد و امیدواریم همکاری‎های خوبی داشته باشیم.رییس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: با توجه به اینکه کشور دانمارک رتبه اول مبارزه با فساد را در جهان دارد، بنا داریم همکاری‌های خود را با این کشور افزایش داده و آکادمی مشترکی تعریف تا از تجارب آنها استفاده کنیم.وی با بیان اینکه پس از جنگ جهانی دوم آمار وقوع فساد در این کشور روند صعودی داشته و علت آن عدم وجود احساس امنیت در بین مردم بود، خاطرنشان کرد: کشور ما نیز پس از پیروزی انقلاب درگیر 8 سال دفاع مقدس شد و همچنین 36 سال است که گرفتار جنگ نرم هستیم ، پس تا زمانی که پسوند اسلامی داشته باشیم، دشمنان دست از سر ما بر نخواهند داشت.

پیشگیری از زمین‏خواری 12هزار هکتاری
بازرس کل سابق استان اصفهان نیز در این مراسم با برشمردن برخی از اقدامات دوران تصدی خود گفت: از زمین خواری بیش از 12 هزار هکتار پیشگیری کردیم.حجت الاسلام سیدعلی موسوی نژاد افزود: 550 هزار میلیارد ریال مالیات معوق قطعی و 320 هزار میلیارد ریال از مطالبات دولت را نیز وصول و به خزانه واریز کردیم.گفتنی است در این آیین، حجت الاسلام سیدرسول محمودآبادی به عنوان بازرس کل استان اصفهان و رییس منطقه شش بازرسی کشوری معرفی و از خدمات حجت الاسلام سیدعلی موسوی نژاد در حدود یک دهه گذشته قدردانی شد.

منبع : رزونامه حمایت – کدخبر 6631

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

You may also like these

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x