سایت حقوقی راه مقصود

مواد روانگردان، توهم، جنایت

مصطفی عباسی

مقدمه:

سال ۸۹ در یکی از روزهای تابستان اطلاع دادند، مردی حدوداً ۶۰ ساله که با خودرو پیکان مسافرکشی می کرده، در اثر اصابت شش گلوله به نقاط مختلف بدن در کنار یکی از جاده های منتهی به شهر، به قتل رسیده است. با تحقیقات بعدی مشخص شد ضارب بعد از ارتکاب جنایت با خودروی مقتول به سمت محل سکونت خود، واقع در یکی از شهرهای کشور حرکت می کند که در یکی از شهرهای مسیر حرکت، نیروی انتظامی به وی مشکوک شده و اسلحه بکارگرفته شده در جنایت از وی کشف می شود و نهایتاً به ارتکاب قتل اقرار نموده و جزئیات قتل و انگیزه خود را بیان می کند.

شرح ماجرای قتل:

قاتل که جوانی حدوداً ۳۵ ساله و نظامی بود، حسب اقاریر و اظهاراتش، با همسر خود(که اهل شهر محل وقوع جنایت بوده است) و خانواده همسرش دچار اختلاف شدیدی می شود و به دلیل همین اختلافات، از مدتها پیش همسرش زندگی مشترک را ترک و به منزل پدرش می رود، تا اینکه یک روز جوان(قاتل) تصمیم به قتل پدرزن خود – که اکثر اختلافات را ناشی از دخالتهای او در زندگیش می داند – می گیرد، برای این کار از انبار اسلحه یگان محل خدمت خود، یک قبضه اسلحه کمری با تعدادی فشنگ را به سرقت می برد و به سمت شهر محل سکونت پدرزن خود حرکت می کند، در مسیر حرکت برای اینکه بتواند به اضطراب و تشویش خود غلبه کند، اقدام به مصرف شیشه می کند. پس از رسیدن به محل سکونت پدرزنش در اطراف منزل ایشان پرسه می زند تا به محض دیدن وی قصد خود را برای قتل عملی کند. اما علی رغم انتظار کافی موفق به دیدن پدرزن خود نمی شود. با پرس و جو متوجه می شود، خانواده همسرش به خارج از شهر رفته اند و امکان مراجعت آنها به منزل در آن روز بعید است. به همین خاطر تصمیم به برگشت به شهر خود می گیرد. در پایانه شهر، سوار خودرو پیکان متعلق به مردی ۶۰ ساله می شود و از وی می خواهد او را به صورت دربستی به شهر همجوار برساند. پس از حرکت، در بین راه، یک لحظه (حسب اظهارات قاتل) دچار توهم شده و راننده را به هیبت و شمایل پدرزن خود می بیند و تصور می کند که پدرزنش است، لذا بلافاصله تصمیم به قتل او می گیرد به همین جهت تمارض به بدحالی می کند، راننده هم سریعاً در کنار جاده توقف نموده و جوان(قاتل) را از خودرو پیاده نموده و می رود تا از صندوق عقب خودرو، بطری آب بیاورد تا قاتل آبی به صورت خود بزند که در این حین قاتل با استفاده از اسلحه، 6 گلوله به نواحی مختلف بدن راننده شلیک می کند و با سوار شدن به خودرو راننده(مقتول) از محل فرار می کند. تا اینکه در نزدیکترین شهری که قصد عبور دارد مامورین به وی مظنون و وی را دستگیر می کنند.

و …

و اینگونه مرگ مردی بیگناه و زحمتکش رقم خورد، مردی که فرزندان وی هنوز هم مرگش را باور نکرده اند گویی آنها هم مرگ وی را توهم و خیال می دانند.

منبع : وبلاگ بازپرس

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

You may also like these

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x