دسته‌بندی نشده

   رزومه و شرح مختصری از فعالیتها و خدمات گروه حقوقی و وکلای راه مقصود

   رزومه و شرح مختصری از فعالیتها و خدمات گروه حقوقی و وکلای راه مقصود

مقدمه:

همانطور که در علم پزشکی معروف است که « پیشگیری مقدم بر درمان است » ؛ با نگرشی نو در حقوق پیشرو درمی یابیم استفاده از روش های مشاوره و تأسیساتی چون داوری و سازش ، مذاکره، طرح و تدوین منشور و چهارچوب منظم حقوقی ، تنظیم دقیق و استاندارد عقود و قراردادها، موافقت نامه ، صلح نامه، اقرارنامه و…آموزش راهکارهای اخذ و سپردن تضمینات و وثائق،مدیریت هدفمند و علمی اختلافات حقوقی بوسیله مذاکرات سازنده و مؤثر و بخصوص استفاده از کدهای داوری در حل و فصل اختلافات می تواند شبکه ای امن و مطمئن در حوزه فعالیت بخشهای مختلف اقتصادی ایجاد کند که بدآن ” بهداشت حقوقی” می گوئیم.

آنچه فصل ممیز و نقطه اتکاء و خلاقیت درخدمات حقوقی سایت راه مقصود است، تدوین ، اجرا و پیاده سازی سیستم درست” بهداشت حقوقی”در حوزه های طرف قرارداد است که خود حاصل سالها تجربه و ممارست و صدها ساعت کار علمی و بیش از هزار ساعت تجربه روشن بصورت مشاوره حضوری و آنلاین در پرونده های حقوقی و کیفری و در زمینه ها و رشته های گوناگون حقوقی بوده است.

1-) منشور وکالت

« گروه حقوقی راه مقصود » با داشتن کادری مجرب و بهره گیری از نظرات اساتید حقوق، قضات و وکلای باسابقه و خوشنام فعالیت خود را از سال 1387 و همزمان با تأسیس سایت جامع حقوقی،کاربردی ” راه مقصــود” آغاز نمود. هدف و رسالت اصلی و بالذات این گروه ارتقاء فرهنگ وکالت و معرفی انواع خدمات در این حوزه با تکیه بر صداقت ، سلامت و شفافیت و پایبندی به همۀ نظامات و قواعد حاکم بر روابط وکیل و موکل می باشد.

در راستای ایفای چنین مسئولیتی ، نیاز به تدوین و جمع آوری مجموعه ای از خدمات حقوقی در حوزه های مختلف احساس گردید لذا پس از بررسی جامع و با نگاهی علمی و کارشناسی به حقوق تطبیقی، اقدام به تهیه و تدوین ” طرح جامع خدمات حقوقی ” با نام اختصاصی « منشور وکالت » گردید. طرحی که با اشراف کامل به دعاوی مختلف و با بررسی ، جمع آوری و تحلیل جامع قوانین و مقررات در هر بخش ، به ثمر رسید و با مطالعه آن ضرورت حضور و نقش وکیل در زندگی هر فرد در اجتماع ، به عیان قابل تشخیص و درک است .

ترویج و توسعه این فرهنگ موجب پیشگیری از بسیاری دعاوی شده و با تمهید و تدارک راهها و ترتیبات مناسب و مؤثر حقوقی و آموزش نحوه تنظیم روابط حقوقی ، می توان از بروز و ظهور اختلافات و دعاوی عدیده حقوقی در آینده جلوگیری کرده و یا به میزان قابل توجهی از حجم آن کاست. این طرح با گردآوری و دسته بندی كلیه قوانین و مقررات و آئین نامه هادر زمینه های : « دعاوی داخلی » « وصول مطالبات » « داوری و سازش » « قراردادهای خصوصی و دولتی » « اسناد و اوراق تعهد آور» « حقوق مالكیت » « حقوق اجاره » « حقوق كیفری » « حقوق بانكی » « حقوق كار و تأمین اجتماعی » « دیوان عدالت اداری » با هدف آشنائی و اطلاع موكلین محترم با حقوق خود و نحوه مطالبه و احقاق آن؛ آماده قبول وكالت ؛ عقد قرارداد های جامع مشاوره با اشخاص حقیقی و حقوقی در مجموعه حوزه های مورد اشاره می باشد.

2-) داوری و سازش

اقدام مؤثر و مطلوب دیگر این مجموعه تأسیس و تمهید نهاد داوری و سازش می باشد. داوری بهترین روش برای حل و فصل منازعات و امری بدیع بوده که ساز و کارها و ترتیبات خاصی داشته و اخیرا عده ای از وکلای آمریکائی اثبات نموده اند که با تبحری که در فصل خصومت از طریق داوری داشته اند ، به منازعات بسیاری قبل از طرح دعوی خاتمه داده اند. فلذا این گروه با چنین اندیشه و هدف متعالی و با گذراندن دوره های عمومی و تخصَصی داوری و تسلط بر قواعد حل و فصل مسالمت جویانه دعاوی و اختلافات،اقدام به طرحی نو در کاهش مراجعات به دادگستری و حل و فصل مخاصمات با صرف وقت و انرژی و هزینه ای به مراتب کمتر از طرح دعوی نموده است .

3-) خدمات حقوقی

الف)- خدمات مشاوره :

ــ انجام مشاوره در کلیه زمینه ها و موضوعات قضائی از جمله شامل : حقوق اراضی و املاک ، دعاوی حقوقی و کیفری داخلی ، حقوق اجاره ، حقوق بانکی ، وصول مطالبات ، حقوق بیمه ، حقوق کار و تأمین اجتماعی ، حقوق رقابت ، حقوق شهری و شهرسازی ؛ حقوق مالی و مالیاتی ، داوری و سازش ، دیوان عدالت اداری ، دادگاه های اختصاصی اداری.

ــ ارائه مشاوره ، وکالت ، نمایندگی و مدیریت حقوقی در حوزه های : – عقود اسلامی : مفهوم : منظور از عقود اسلامی قراردادهائی است که بر اساس قانون عملیات بانکی بدون ربا ، جهت اعطای تسهیلات به مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. این قراردادها عبارتند از : قرض الحسنه ؛ فروش اقساطی ،سلف ، اجاره به شرط تملیک ، مضاربه ، شرکت ، مزارعه ، جعاله ، مساقات و خرید دین .

ــ خدمات : ارائه مشاوره در خصوص انتخاب بانک مناسب با توجه به شرائط مشتری و امکانات بانک ها مذاکرات قراردادی تنظیم قرارداد تفسیر و تشریح ضوابط قانونی تفسیر و تشریح مفاد قرارداد ارائه مشاوره در خصوص سود تسهیلات اعتباری ، کارمزد پرداختی و … سنجش و ارزیابی موقعیت های قراردادی مطالبه حقوق قراردادی حل و فصل اختلافات ناشی از اعطای تسهیلات ( با استفاده از شیوه های مسالمت آمیز و روش های قضائی ) پذیرش نمایندگی در انجام امور حقوقی مربوط به قرارداد

ــ مشاوره در تهیه و تنظیم قراردادهای الحاقی و نمونه اسناد و مدارک استاندارد (تیپ ) جهت وصول مطالبات به شیوه های مسالمت آمیز.

ــ نظارت بر حسن اجرای دقیق مفاد قراردادها ؛ از طریق اخطار؛ مذاکره ؛ مشاوره و …. ــ مشاوره و مدیریت حل و فصل صلح جویانه اختلافات ناشی از قراردادهای فیمابین موکل با اشخاص حقیقی و حقوقی.
ــ ارائه مشاوره جهت چگونگی به کارگیری تدابیر لازم و استانداردهای مناسب جهت مختومه شدن پرونده های مطالبات معوق بدهکاران بزرگ با توجه به شرایط و موقعیت خاص آنان.

ــ مشاوره جهت دفاع از حقوق مالکیت فکری و علائم و مصنوعات تجاری در راستای حمایت از فعالیت ها و محصولات فکری در زمینه های صنعتی و تجاری، علمی، ادبی و هنری در دو بخش مالکیت صنعتی و مالکیت ادبی و هنری

ب)- خدمات مذاکره :

– قبول داوری جهت حل و فصل اختلافات فیمابین شرکتهای تجاری و اشخاص حقیقی و حقوقی .
– برگزاری نشست های تخصصی با طرف قرارداد شرکتهای تجاری .

ج)- خدمات وکالت :

الف ) – پذیرش وکالت جهت طرح کلیه دعاوی حقوقی وکیفری، تهیه و تنظیم انواع دادخواست ها و درخواست های حقوقی اعم از مالی و غیر مالی و کلیه دادخواست ها و درخواست های کیفری با عنایت به طرح تفصیلی و مدون « منشور وکالت » ارائه شده از طرف وکیل ــ پذیرش وکالت جهت طرح کلیه دعاوی حقوقی وکیفری با خواسته وصول طلب شرکتهای تجاری به طرفیت سایرین مشتمل بر: مطالبه وجه اسناد تجاری (چک – سفته – برات – ضمانت نامه های بانکی ). مطالبه اوراق بهادار( سهام ، اوراق مشارکت و …) الزام به تنظیم سند، ایفای تعهد و … ــ سایر موارد.

ب ) – پذیرش وکالت جهت طرح و اقامه شکایات کیفری شامل بر کلاهبرداری ، سرقت ، اختلاس ، جعل ، استفاده از اسناد موکل ، انتقال اسناد موکل بدون مجوز قانونی و ….

ج ) – پذیرش وکالت جهت دفاع از هر گونه دعاوی کیفری و حقوقی مطروحه علیه شرکتهای تجاری که مرتبط با مقوله وصول مطالبات موکل باشد.

د ) – قبول وکالت و مشاوره در خصوص اقدامات اجرائی نسبت به اسناد رهنی پیگیری عملیات اجرائی دایر بر حراج ، مزایده ، سند انتقال ، تملیک ، تخلیه و تحویل ملک به موکل

4-) خدمات حقوقی بین المللی

گروه وکلای راه مقصود با درک نیاز و خلأ موجود در حوزه خدمات حقوقی به ایرانیان خارج کشور و نیز تجار و بازرگانانی که در تعامل و مراوده با طرفهای خارجی هستند،به موازات خدمات داخلی اقدام به طرح و راه اندازی نسخه لاتین سایت با نام «ایرانیان» نمود. http://www.iranlawyerservice.com )) اقدامی بدیع و بی سابقه که با انگیزه سامان بخشیدن به امور حقوقی و قراردادی در مناسبات بین المللی طرفهای مورد مشاوره به بار نشست و ثمر داد.

هم اکنون این بخش خدمات گسترده خود در سه زمینه “مذاکره،مشاوره و وکالت” را عرضه و ارائه نموده است.

 

بستن